آکادمی امنیت سایبری و تست نفوذ

  • امروز 19، فروردین 1399 می‌باشد.
  • 989901416229+

چرا امنیت؟-ضررهای حملات امنیتی

ارسال شده توسط : MrPenTester


ارسال شده در تاریخ : 19، دی 1398 - 20:50:41


تصویر پیدا نشد

 

چرا امنیت؟

امنیت کامپیوتر برای محافظت از داده ها و همچنین برای محرمانگی و دسترسی پذیری و یکپارچگی مهم است و خواهد بود زیرا امنیت برای مدیریت کامپیوتر که برای سهولت بهتر و جلوگیری از مشکلات احتمالی مناسب است و تا حدالامکان میتوان گفت حملات را در لایه های مختلف شبکه کاهش میدهد.

 

از آنجایی که اگر در یک شهر امنیتی وجود نداشته باشد در شهر شورش و اتفاقاتی ناگواری رخ خواهد داد پس برای امنیت و رفا حال شهروندان و مردم در نظام یک کشور برای ایجاد امنیت از پلیس و عوامل مرتبط استفاده میشود،دقیقا در بحث امنیت کامپیوترها هم همین مسئله وجود دارد که یکسری قوانین و قواعد امنیتی در کامپیوتر اجرا میشود که اگر کسی یا فردی از این قوانین اطلاعت نکرد آن فرد بعنوان فرد متجاوز و مخرب شناخته میشود.

 

مثال: اگر یک کارمند بانک اطلاعات مشتریان بعوامل بیگانه ارائه دهد یا از اطلاعات مشتریان سوء استفاده نماید مسلما آن کارمند یک عامل مخرب و دزد می باشد چرا که از اطلاعات مشتریان برای منافع شخصی خود استفاده کرده است،حال سیستم های کامپیوتری هم همین طور هستند  اگر در شبکه کاربری اطلاعاتی را به سرقت ببرد چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟! بله اتفاقات جبران ناپذیر رخ خواهد داد زیر یک سری اطلاعات که از نظر ما شاید اطلاعاتی مهمی نبوده،اما برای افراد سودجو این اطلاعات مهم بوده و در زمانی از آن اطلاعات سوء استفاده خواهد کرد.

 

نکته:یکی از عوامل خیلی مهم که شرکت ها و سازمان ها در جهان از آن لطمه میخورند نبود امنیت در سیستم های کامپیوتری کارمندان و کلا شبکه ی سازمان هاست وهمچنین آموزش ندیدن کارمندان در زمینه امنیت و مدیریت وقایع و رخدادهاست.

 

ضرر و زیان های بالقوه ناشی از حملات امنیتی
 

ضررهای مالی و گاها جانی

از بین رفتن اطلاعات و منابع

سوء استفاده از کامپیوتر و منابع آن

از دسترس خارج شدن منابع و اطلاعات

از دست دادن و سرقت داده ها و اطلاعات

سرقت هویت اطلاعات کارمندان و مشتریان

از بین رفتن اعتماد بین کارمندان و مشتریان

 

این قسمت بخشی از دوره آموزشی رایگان CSCU می باشد

نویسنده: حامد مقدسی پور

منبع: آکادمی امنیت سایبری و تست نفوذ

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده غیر اخلاقی می باشد.

 

 

کلیه حقوق برای آکادمی امنیت سایبری و تست نفوذ محفوظ بوده و برداشت غیر مجاز پیگرد قانونی دارد. | Copyright © 2019 Iranian AcademySecurity.ir All rights reserved